V úterý dne 10. 12. 2019 soutěžilo 441 mladých chemiků o postup do regionálního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Sjeli se na SPŠCH do Pardubic. Čekalo je testování teoretických znalostí, které trvalo sedmdesát minut. V tomto klání se utkali nejšikovnější žáci ZŠ Pardubického, Hradeckého a Středočeského kraje, kteří vzešli ze základního testování. To probíhalo od října do listopadu letošního roku pod vedením učitelů přímo na 193 školách za účasti více než 6 500 žáků. Soutěž se snaží popularizovat chemii jako velmi přitažlivý a perspektivní studijní obor, který nabízí široké možnosti pracovního uplatnění.

Naši školu letos reprezentoval žák deváté třídy Martin PETERKA a vůbec se neztratil. Pro postup do finále mu chyběl jenom jediný bod. Obhájil krásné 38 místo.

Gratuluji a děkuji za reprezentaci školy.

RNDr. Alena Purketová

 

    Naše škola je školou udržitelného rozvoje a ekologickou školou Pardubického kraje

              

    Spolupracujeme
                   

 

 

 

 

JSN Pixel is designed by JoomlaShine.com